Opublikowano Dodaj komentarz

Rzuć Kością odc. 10 – Potwory do Szafy

Potwory do Szafy to wspaniała gra dla najmłodszych. Mogą w nią grać dzieci nawet od 3 lat. Zapraszam do zapoznania się naszą recenzją tej gry.

 

 

Czy Wasze dzieci często nie mogą zasnąć, bo boją się, że pod ich łóżkiem czają się stwory? Jeśli tak, to zagrajcie z nimi w tę grę i przegońcie je do szafy. Gra zalecana jest na dobranoc. Grajcie w nią całą rodziną! Do wyboru są trzy warianty rozgrywki.
1. W wersji łatwej dla najmłodszych gra toczy się według podstawowych zasad, ale nie wykorzystujemy w niej części potwora Zębogona. Z tego względu na stole zawsze będzie znajdował się tylko jeden potwór. Oznacza to, że nie można przegrać. Nowy potwór pojawi się na stole tylko wtedy, gdy obecny zostanie przegoniony do szafy.

2. W wariancie „Pogromca potworów” gracze rywalizują ze sobą o tytuł pogromcy. Gracz, który dokonał odesłania potwora do szafy, kładzie jego kartę przed sobą. Na koniec gry każdy z graczy liczy, ile potworów udało mu się przegonić. Ten, kto przepędził ich najwięcej, wygrywa grę.

3. Dla najbardziej doświadczonych graczy przeznaczony jest najtrudniejszy wariant w grze – „Potwory w grupie”. Potwory łączą się w grupę. Im będzie więcej potworów, tym trudniej będzie je przegonić. Jeżeli kilka potworów znajduje się wokół łóżka, muszą zostać przepędzone za jednym zamachem. Po odsłonięciu żetonu zabawki, która przeraża potwora, żeton pozostaje odkryty. Następnie należy znaleźć wszystkie pozostałe zabawki, tak aby przegonić wszystkie pozostałe potwory, które znajdują się wokół łóżka. Jeśli zdarzy nam się pomyłka, to wszystkie żetony zabawek musimy odwrócić z powrotem, a żaden z potworów nie jest przeganiany do szafy. Część potwora Zębogona należy odwrócić tak jak zwykle.

 

Podstawowe informacje
Liczba graczy: 1-6 osób
Wiek: od 3 lat
Czas gry: ok. 15-30 min.
Wydawca w Polsce: Granna
Projektant: Antoine Bauza
Ilustrator: Maciej Szymanowicz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *