Opublikowano:

Miecze świetlne – elegancka broń na bardziej cywilizowane czasy

Miecze świetlne

Oryginalne miecze świetlne Star Wars firmy Hasbro

  • Ultimate FX Lightsaber – miecze świetlne z sekwencyjnie zapalanym ostrzem o długości około 60 cm. Efekty dźwiękowe podczas włączania i wyłączania oraz podczas poruszania i uderzania mieczem dzięki zastosowanym sensorom. Wspaniały prezent dla fana Gwiezdnych wojen.
  • Elektroniczne miecze świetlne – teleskopowo rozkładane ostrze. Długość całego miecza po rozłożeniu około 45 cm. Ostrze świeci i wydaje dźwięki. Dobra zabawka dla młodszych fanów Star Wars
  • Miecze świetlne bez efektów dźwiękowych i świetlnych. Teleskopowo rozkładane ostrze. Długość całego miecza po rozłożeniu: około 87 cm. Dostępne modele: niebieski Obi-Wana Kenobi, niebieski Anakina, czerwony Dartha Vadera. Tańsza alternatywa nie wymagająca baterii.

[box type=”bio”]Elegancka broń na bardziej cywilizowane czasy – Obi-Wan Kenobi[/box]

 

Od czego zależy kolor miecza świetlnego?

miecz świetlnyW universum Star Wars kolor miecza świetlnego zależy od kryształów użytych do jego budowy. Najłatwiejszymi do zdobycia kryształami, bo występującymi w naturze, są te, z których uzyskuje się kolory niebieski i zielony. Dlatego Jedi najczęściej posiadają miecze świetlne właśnie w tych kolorach. Wynika to z ich filozofii życia w harmonii z przyrodą. Sithowie, nie przejmując się naturą, opracowali metodę transmutacji minerałów, która umożliwia im konstrukcję mieczy świetlnych o czerwonej barwie.

Z czasem przyjęło się, że czerwone miecze świetlne są używane przez wojowników Ciemnej Strony Mocy, a inne kolory – przez Jasną.

Zwyczajowo pierwszy miecz świetlny młody adept Mocy uzyskuje od swojego Mistrza. Następnie, zdobywając widzę i umiejętności, padawan może przystąpić do budowy własnego miecza świetlnego. Każda sztuka tej eleganckiej broni jest wytwarzana indywidualnie, przez jej użytkownika. Od jego kunsztu i znajomości Mocy zależy jakość rękodzieła. [box type=”bio”]Widzę, że zbudowałeś nowy miecz świetlny. Twoje umiejętności są kompletne. Istotnie jesteś potężny jak to przewidział Imperator” – Darth Vader do Luke Skywalkera[/box]

Wybrani Jedi i Sithowie oraz ich kolory ostrzy

Miecze świetlne Ultimate FX
Seria Ultimate FX
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *